2871D53F 1CA7 4F52 8C1F 70B08630549F

24 березня 2018 року в Костополі пройшла чергова обласна сімейна конференція. Близько 200 людей з 20 Церков з різних міст та сіл області приїхали, щоб повчитися кращим відносинам у своїх сім’ї, кращому спілкуванню та кращому вихованню дітей.

Спікерами даного заходу були Станіслав Грунтковський – відповідальний за сімейне служіння в Україні, та Василь Острий – пастор Ірпінської Біблійної Церкви. Конференція пройшла у теплій та затишній атмосфері, цікаві семінари, спілкування за чашкою чаю чи кави, смачний обід, фотосесії, плани та представлення сімейного служіння області, подарунки та домашні завдання – все це робило її унікальною та пам’ятною.

Почуті істини були актуальними та важливими для кожного присутнього, також на конференції закликали передавати їх далі й переживати за зростання сімей у своїй Церкві та своїй місцевості… Тож будемо молитися за Божий захист та Боже благословення для сімей наших Церков та нашої області.

Короткий тезис-конспект семінарів Станіслава Грунтковського:

​Семінар 1. «Сімейні ролі».Бог не задумав шлюб, щоб ми були щасливими, Бог задумав шлюб, щоб зробити нас кращими.

Шлюб за призначенням: 

Відображати: спілкування, єдність в різноманітності, вірність, служіння в любові.

Відтворювати: «Який світ ми залишимо дітям?», «Яких дітей ми залишимо світові?».

Представляти образ Божий: турбота і справедливість у всіх сферах. 

Роль чоловіка. Роль - це приписаний зразок поведінки, функція при виконанні конкретного завдання. 1 Кор. 11:3, Еф. 5:23. Голова чоловікові - Христос. Якщо ми не під владою Христа, ми небезпечні. Голова - Богом дана чоловіку роль. 

Бути головою означає:

брати відповідальність, провину на себе. Еф. 5:25, 28.

Захищати. Еф. 5:28. Захищати дружину від своїх батьків, від наших дітей, від комплексу незадоволеності собою.

Виховувати дітей. 1 Тим. 3:4.

Турбуватись. 1 Тим. 5:8. Ми маємо не лінуватися, а працювати, щоб турбуватися. Мр. 10:42-45.

Голова панує не шляхом встановлення панування, не демонстрацією своєї влади над дружиною, а турбуючись про неї з любов’ю. 

Роль дружини - помічниця. Бут. 2:18.

Бути помічницею, означає:

Заповнювати потребу. Пс. 69:6.

Зміцнювати. Іс. 41:10.

Підтримувати. Дан. 10:13.

Посвятити себе чоловіку. 1 Кор. 11:8-9.

Дві жінки, які доленосно вплинули на історію людства - Єва та Марія.

Кар’єра не чекає вас вдома. Гроші не витруть вам сльози. Слава не обійме вас вночі. Ніякий успіх не компенсує провалу в сім’ї.

Зробіть Бога Архітектором вашого життя!!!  

Семінар 2. Станіслав Грунтковський - «Місія здійсненна».

Мал. 4:5-6. Від 3 до 6 років найбільше на дитину впливає мама, з 6 до 12 - тато, з 13 до 19 - вплив ровесників, далі - вплив культури...

4 фази батьківства: 0-5 років - опікуни: захист, забезпечення.

5-12 років - поліцейські: навчання, опікування. Погані дитячі звички, які потрібно викорінити в ранньому віці: Брехня. Неповага до старших. Недобрі слова. Агресивна поведінка. Лінь.

12-17 років - тренери: виправити, заохочувати, моделювати.

18+ - консультанти: вислухати, підтримати, порадити.

4 етапи залежності: Батьки. Батьки і Бог. Бог і батьки. Бог.

Померти один раз за членів сім’ї - великий подвиг! Але жити для них кожен день - справжній героїзм.Еф. 6:4.

Що дратує дітей: надмірна опіка (по мірі зросту дитини пропорції контролю та свободи повинні мінятися). «любімчики». завищенні вимоги (завжди вимагати ще більшого, незалежно від того скільки б дитина не досягла). постійні зауваження негативного характеру (ніколи не хвалять і не заохочують). самі не роблять те, що очікують від них. коли діти відчувають, що вони тягар. ігнорування їхніх потреб. любов, як засіб винагороди і покарання. суворість (придушення дитини не помірним фізичним покаранням або словесною образою і приниженням). коли обіцяють і не виконують.

Виховувати - живити, плекати, вигодовувати. Пов. Зак. 6:7-9. Потрібно вчити дітей Слова Божого.В тілі людини 150 грам ДНК об`ємом 146 484 375 000 терабайт.

Ознаки зрілості молодої людини: слухняність Христу; зміст (ціль) життя; задоволеність (щастя): вдячність, працелюбство, дружелюбність; дух прощення; мудре керівництво (гроші, час); моральна свобода: самодисципліна, секс, алкоголь, порнографія. Погано мати батьком блудного сина.

Світу потрібен ТАТО! Отче наш... 

Відео конференції:

Перший семінар -

Другий семінар -

Третій семінар -

  

Павло Матвійчук,

керівник відділу сімейного служіння