IMG 4635

18 листопада 2017 року відбулась обласна конференція сестер, на яку приїхали більш ніж 260 сестер із 54 церков області.

З вітальним словом до присутніх звернувся Володимир Ростиславович Доброчинський, заступник голови ООЦ ЄХБ. Він нагадав про жінку, яка намастила Ісуса дорогоцінним мирром (Мк. 14:3-9). Хоч учні нарікали і вважали її вчинок марнотратством, Ісус оцінив ситуацію по-іншому. Він сказав, що «вона добре діло зробила Мені» (6 вірш), «вона зробила, що могла» (8 в.), і що про цей вчинок буде згадуватись, де тільки буде проповідуватись Євангеліє.  Нардове мирро коштувало як заробітна плата робітника за рік, аромат тримався два тижні. Всюди, де потім був Ісус, були пахощі цього мирра. Це був вчинок віри. Маємо розуміти, що для всякого служіння є свій час: є час жертвувати, є час турбуватись про бідних, а є час поклонятись Христу. Цим словом пастор підбадьорив сестер, щоб вони робили те, що можуть. Хоч і не завжди їх розуміють, але Ісус дасть Свою правдиву оцінку життю і служінню кожної людини.

Далі сестра Таїса Воронюк, відповідальна за сестринське служіння в області, зачитала із Першого послання до Солунян 5:16-18 вірші і закликали сестер взяти ці слова, як життєве гасло, адже нам є за що дякувати, є чому радіти, і молитва для нас – це дихання.

Про радісну жінку пишеться в Приповістях 31:25 «…сміється вона до прийдешнього дня». Про повну радість також пише Євангелист Іоанн в 15 розділі. Така радість і впевненість можливі тільки за умови перебування в Ісусі, і коли життям керує Дух Святий.

Коротко зачитала із Псалма 110 сестра Людмила Лустюк: « Буду славити Господа з повного серця, в колі праведних та на згромадженні! Великі Господні діла, вони пожадані для всіх, хто їх любить! Його діло краса та величність, а правда Його пробуває навіки!»

На конференцію завітали сестри з Волині. Діна Скопюк поділилась роздумами на тему «Вплив жінки». Кожна впливає, і насамперед через слова. Щодня ми впливаємо на рідних, близьких, друзів, оточуючих, в транспорті, деінде. В книзі Дії Апостолів згадується служниця Рода, проста жінка, яку назвали навісною, коли вона принесла радісну звістку про те, що Петро вільний. Але вона не відповіла такими ж словами. Лише вірне, покірне серце Бог може використати. Вона принесла радість тим, хто були в смутку. З яким серцем я роблю те, що роблю? Чи покірна я волі Божій? Тих, хто вірний в малому, Бог використовує у великому.

Далі семінар на тему «Вплив жінки через століття» виклала сестра Анна Дорошенко, відповідальна за жіноче служіння в Україні. Сестри розглядали питання «Хто або що впливає на нас в житті?», «Чи я сама впливаю на когось?» і «З якого моменту або періоду в житті я починаю впливати на інших людей?».

Вплив – це процес і результат змін особи, її почуттів, поведінки, цілей в ході взаємодії з іншою особою. Ми живемо в час постмодернізму, емансипації, коли кожен хоче самовиразитись, бути незалежним. Але Біблія говорить про взаємодію, служіння один одному. 

В Біблії описано багато жінок. Як тих, з кого варто брати приклад, так і тих, на чиїх помилках варто вчитись. 

А як впливаю я? Як почуваються люди поряд зі мною? До кого я йду, коли маю питання, чи переживання? Чи є сестра, якій можу відкритись, довіритись? Якою я хочу, щоб мене запам′ятали?

Сестра Анна говорила про Єлизавету (Луки 1:5-7, 39-40), праведну, благочестиву жінку. Чому саме до неї пішла Марія? Єлизавета раділа з Марією, вона говорила не про себе. Ми маємо навчитись радіти успіхам інших.

Жінки-християнки мають бути мудрими. Бог дає мудрість. Правильно розуміти час, в якому живемо. Було згадано про Друзіллу (Дії 24:24). Вона чула проповідь Павла про суд, стриманість. Бог дає шанс кожній жінці стати новим творінням в Христі, але не всі обирають вузький шлях. 

Впливати треба! Напряму або опосередковано. Про це сказано в текстах Євреям 3:13 «Але кожного дня заохочуйте один одного», 1Сол.5:15 «Глядіть, щоб ніхто нікому не віддавав злом за зло, але завжди дбайте про добро один для одного й для всіх!», Титу 2:4-6 «щоб навчали жінок молодих любити своїх чоловіків, любити дітей, щоб були помірковані, чисті, господарні, добрі, слухняні своїм чоловікам, щоб не зневажалося Боже Слово.», Еф. 4:32 «А ви один до одного будьте ласкаві, милостиві, прощаючи один одному, як і Бог через Христа вам простив!», 1Тим. 1:5 «метою ж наказу є любов від чистого серця і доброї совісти та нелицемірної віри.».

Одна ціль і засіб впливу – це любов. Еф. 4:15-16 «щоб були ми правдомовні в любові, і в усьому зростали в Нього, а Він Голова, Христос. А з Нього все тіло, складене й зв'язане всяким допомічним суглобом, у міру чинности кожного окремого члена, чинить зріст тіла на будування самого себе любов'ю.» Наш вплив має бути благотворним. Ми – Тіло Христа, зв′язані любов′ю, взаємодіємо, зростаємо.

На прикладі життя царя Йосії, розглянули вплив Слова Божого. Ці події описані в 2 книзі Царів 23 розділ і 2 книзі Хронік, 34 розділ. Його батька вбили, а матір згадується по імені. У 8 років зацарював, у 16 років почав кликати до Бога, у 20 років почав очищати землю від ідолів, в 26 років почав відновлювати Дім Божий. Знайшов книгу Закону, почав читати він і весь народ. Це стосується і нашого життя, і життя наших дітей: покаяння, очищення, збудування храму душі. Надзвичайний вплив в цьому процесі має Слово Боже, адже воно живе і діяльне. Отож, маємо любити Слово, змінюватись (преображатись в образ Ісуса), і тоді будемо впливати.

Сестри славили Бога співом і віршами, свідченнями милості і заохочували одна одну до служіння ближнім. Так сестра Любов Чайка, почала служити вдовам служителів. У телефонних розмовах підбадьорювала Словом Божим, заохочувала радіти Господом, не втрачати надію.

В кінці Світалана Бондарчук, відповідальна за навчання в області, розповіла про Біблійне навчання для жінок. Якщо ми хочемо, щоб Бог через нас впливав, ми маємо знаходити час для головного - вчитись з Його Слова. Зосереджуватись на Бозі, бо Він найбільша наша потреба. Ми маємо виконати Його призначення – чути Його слово і жити по ньому. Треба пізнавати істину, мати відкрите серце. Сіль має впливати, світло має проганяти темряву. Наша ціль – небо. А Ісус дав доручення – іти і навчити всі народи, показати людям надію. Слово Боже, коли вливатиметься в нас, воно витіснить все нечисте. Треба, щоб воно стало нашою сутністю, тоді зможемо іншим допомогти знайти істину. Примирившись з Богом, маємо постійно пізнавати Його і прославляти Його (являти Його іншим людям).

Олена Єгорова